top of page
cIMGL0395.jpg
RÓLAM

Kiss Viktória vagyok, a FinanceFlow alapítója.

Startup cégek, kis- és középvállalkozások pénzügyi tudatosságát támogatom szakmai tudásommal. Célom, hogy az adat alapú döntéshozás kultúráját beépítsem mindennapjaikba a vállalatra szabott controlling rendszer, és megfelelő riportolási struktúra kialakításával.

Pénzügyi és számviteli főiskolai végzettségemet követően 15 éven át multinacionális vállalatoknál szereztem tapasztalatot, pénzügyi és kontrolling területeken. A finance és management accounting világát egyaránt megismertem, és megértettem mekkora lehetőség rejlik az adatok elemzésében, és megértésében. A HR terület mindig is érdekelt, ezért a későbbiekben először HR controllerként és kompenzációs szakértőként, majd HR Business Partnerként támogattam a vezetőket.
 
Munkám során kiemelt figyelmet fordítok a magas színvonalú és precíz munkavégzésre. A megbízhatóság és bizalom számomra alapvető értékek. A folyamatos szakmai fejlődés iránti elkötelezettségemmel mindig törekszem a legfrissebb tudás megszerzésére, bevonva a piacon elérhető legújabb eszközöket és módszereket.
 
Coaching szemlélettel közelítem meg ügyfeleimet. Tanácsadóként az általam nyújtott magas színvonalú támogatással, szakértelemmel, és a rendelkezésemre álló eszközök teljes körű felhasználásával segítem ügyfeleimet az üzleti sikereik elérésében.

A controlling-szemlélet fontossága a cégek életében
 

Mit jelent egy vállalkozás számára a controlling szemlélet alkalmazása?

Elsősorban felelősségteljes menedzsmentet, amelyet egy hozzáértő controller kísér, aki stratégiailag tervez, elemez és biztosítja a tevékenység hatékonyságát. Ez magába foglalja a megfelelő információáramlás fenntartását és a folyamatok optimalizálását. Ezen túlmenően a controller döntő szerepet játszik a vállalat számára esetlegesen felmerülő pénzügyi kihívások kezelésében. A controlling lényege az eredmények átláthatóságának megteremtése, amiből egyértelműen látszik, hogy miből jön az eredmény, és mik a fejlesztésre szoruló területek.

A controlling szemlélet azt jelenti, hogy a vállalat következetesen figyelemmel kíséri jelenlegi helyzetét, összehasonlítva a stratégiában meghatározott tervekkel, tehát aktívan épít a jövőre. A hatékony tervezés és az alapos ellenőrzési folyamatok együttese nemcsak az üzleti tervben lévő eltéréseket, hanem az egész üzleti modell alapvető hibáit is feltárhatja.

Hosszú távon egy startup, vagy kis- és középvállalkozás stratégiai hátrányba kerülhet a controlling szemléletű versenytársakkal szemben. Nincs meg ugyanis az a kontroll alapú, hozzáadott érték típusú gondolkodása, amivel az értékre és az érték-teremtésre kell fókuszálni. Tehát nem azt kell nézni, hogy mi a drága, hanem azt, hogy mit kap érte és mindezt mennyi időn belül.

"Nem az a drága, ami a címke értéke alapján drága, hanem az, ami nem térül meg."

A folyamat optimalizálásával jelentős költségmegtakarítás érhető el.
Lamp

A vállalatok üzleti eredményeit folyamatok alakítják, amelyek a gyenge pontok azonosítására és kijavítására irányuló egymást követő tevékenységeket foglalják magukban. A vállalatok gyakran küzdenek azzal, hogy meg tudják fogalmazni, hogy mit nem csinálnak jól, és mekkora a pénzügyi veszteségük a folyamatoptimalizálás hiánya miatt. Annak ellenére, hogy a vállalatok jelentős összegeket fektetnek be bizonyos folyamatlépésekbe, gyakran nincsenek tisztában azzal, hogy ezek a befektetések megtérülnek-e, van-e értelme, illetve van-e hozzáadott értéke.

Ha egy folyamat kevesebb erőfeszítéssel és rövidebb idő alatt is elérheti ugyanazt a minőségi eredményt, akkor a nagyobb hatékonyság érdekében fejleszteni kell. Ez az elv a vállalat működésének minden területén alkalmazható, legyen szó akár a pénzügyekről, készletgazdálkodásról, értékesítésről vagy termelésről. A folyamatoptimalizálás lényegében a hatékonyság növelését jelenti mind a tevékenység, mind költségek tekintetében. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy kevesebb kiadás merül fel változatlan bevétel mellett. Ez azért jól hangzik, igaz?

bottom of page